Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Słońce jest niewyczerpanym źródłem energii. Bezpośrednie przetwarzanie promieniowania słonecznego na energię elektryczną nazywamy fotowoltaiką.
Panele fotowoltaiczne składają się z połączonych ze sobą ogniw słonecznych. Ogniwa wykonane są w technice półprzewodnikowej i w zależności od budowy mają konstrukcję mono lub polikrystaliczną. Podstawowym składnikiem ogniw jest krzem, który jest całkowicie bezpieczny, neutralny środowiskowo i odzyskiwany w procesie recyklingu. Gdy promieniowanie słoneczne uderza w ogniwo słoneczne, elektrony wybijane są z atomów w materiale półprzewodnikowym. Jeżeli przewody elektryczne podłączone są do powstałego obwodu elektrycznego, elektrony przechwytywane są w postaci prądu elektrycznego. Ogniwa słoneczne zamknięte są w aluminiowej obudowie o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i obciążeniu zgodnie z normami.
Gwarancja fabryczna oferowanych przez naszą firmę paneli wynosi 12 lat, 10 lat gwarancji na 90% wydajności, 30 lat gwarancji na 80% wydajności, Gwarantowany okres żywotności naszych paneli fotowoltaicznych najwyższej jakości wynosi ponad 30 lat.


Wykorzystanie


Systemy fotowoltaiczne są wyposażone w licznik produkcji energii elektrycznej. Licznik mierzy energię doprowadzaną do sieci energetycznej w kilowatogodzinach (kWh). Stawki za energię elektryczną wypłacane są przez operatora sieci zgodnie z obowiązującą taryfą. Z powodu braku ustawy o OZE i braku system dopłat najbardziej opłaca się wykorzystać energię z instalacji fotowoltaicznych na własne potrzeby.


Korzyści z zastosowania fotowoltaiki


Instalacje fotowoltaiczne są niezawodne i bezpieczne. Są przyjazne dla środowiska naturalnego. Nie generują hałasu i zanieczyszczeń. Mogą być poddane recyklingowi.
Przydomowa instalacja fotowoltaiczna pozwala uniezależnić się od rosnących cen energii. Może być też źródłem dodatkowego zysku przy sprzedaży nadwyżki energii do sieci zewnętrznej. Instalacja fotowoltaiczna może być również sposobem na uzyskanie energii elektrycznej w miejscach trudno dostępnych. Duże instalacje fotowoltaiczne pozwalają uzyskać stałe zyski przez okres trwania gwarantowanej umowy z odbiorcą energii.
© Copyright 2014 Ener. All rights reserved.
Projekt i realizacja: grafiko.pl